Podwójne złoto Polonii Londyn

W połowie marca angielska federacja siatkówki podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek do 20 maja. Po tym terminie miała nastąpić decyzja co dalej.

W chwili zawieszenie zmagań męskiej Polonii Londyn pozostały do rozegrania cztery spotkania oraz finał pucharu Anglii.

31 marca federacja zdecydowała o zawieszeniu rozgrywek do końca czerwca.

Oznaczało to, że nie odbędzie się tegoroczny finał pucharu Anglii pomiędzy londyńska Polonią a Durham Palatinates.

30 kwietnia federacja zadecydowała, że mecze które nie zostały rozegrane ze względy na pandemię koronawirusa zakwalifikowane zostaną jako remisy.

Była to bardzo dobra decyzja dla polskiej siatkówki na Wyspach. Nie pozostawało nic innego tylko spokojnie poczekać na oficjalną decyzję ze strony związku.  Ten zaś pod koniec maja formalnie zakończył sezon, decydując o awansach oraz spadkach – i przyznając medale.

Formalności stało się więc za dość i Polonia Londyn jako niepokonana drużyna w lidze, po raz drugi z rzędu a siódmy w ogóle, została siatkarskim mistrzem Anglii.

Na tym nie koniec dobrych wieści

Z bilansem dwunastu zwycięstw oraz dwóch porażek rozgrywki zakończyła żeńska Polonia Londyn. Dało jej to pierwszy od 2011 roku i drugi w ogóle złoty medal w rozgrywkach.

Futbol amerykański Gryf Slough Kanada kresy kulturystyka Lechia Lwów Litwa Niemcy Norwegia piłka nożna Pogoń Lwów Polonia Berlin Polonia Falcons Polonia Londyn Polonia Luton Polonia Stavanger Polonia Wuppertal Rugby siatkówka Szwecja Tenis stołowy UK Ukraina Victoria London Zaolzie

Author: sportowekresy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *