Ta pasja nigdy nie wygasa: polski kulturysta w Londynie

Wywiad z Maksimem Anuszkiewiczem

Skąd Pan pochodzi w Polsce?

Moja matula jest Polką. Urodziłem się w Grodnie na Białorusi, przyjechałem do Polski jak miałem 11 lat.

Jak długo przebywa Pan na emigracji?

Do UK przeprowadziłem się w wieku 19 lat (2007 rok).

Było coś wcześniej? Jakieś inne zainteresowania sportowe czy od początku postawił Pan na kulturystykę?

Kulturystyką zainteresowałem się jeszcze mieszkając w Polsce. Była to miłość od kiedy pierwszy raz przekroczyłem próg siłowni w roku 2000 mając 13 lat. I ta pasja nigdy nie wygasła. Chyba to już na całe życie. Zobaczymy. Kulturystyka to przede wszystkim zdrowy styl życia. Najbardziej podoba mi się, że sukces zależy w 100% tylko ode mnie. Ile pracy włożę takie otrzymam efekty. Chyba jak we wszystkim w życiu. Jest to bardzo wymagający sport, bo  żeby odnieść sukces trzeba tym żyć 24 godziny na dobę. Wszystko według zegarka. Jedzenie, trening, sen. To jest przede wszystkim kształtowanie własnego ciała tak, aby miało idealne proporcje, a także rywalizacja z innymi zawodnikami, bo wygrywać chce każdy.

Proszę powiedzieć coś o udziale w zawodach? Są już jakieś sukcesy?

 W roku 2018 wystartowałem w 3 zawodach. Wygrałem mój debiut! Drugie zawody to były kwalifikacje na mistrzostwa Wielkiej Brytanii gdzie zająłem drugie miejsce (pierwsza trójka otrzymywała kwalifikacje). Niestety na mistrzostwach Wielkiej Brytanii nie poszło mi już tak dobrze. Byłem za bardzo wypalony i nie włożyłem 100% w przygotowania. W rezultacie na 17 zawodników w mojej kategorii nie wszedłem do pierwszej 10.

Poza najbliższymi zawodami jakie są Pana plany na przyszłość?

Chciałbym wystartować w tym roku latem lub jesienią, żeby znowu zakwalifikować się na brytyjskie mistrzostwa w październiku 2019. A potem zobaczymy dokąd ta droga mnie zaprowadzi.

Z Maksimem Anuszkiewiczem rozmawiał Michał Gackowski

IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness) to federacja kulturystyczna założona przez braci Joe i Bena Weiderów. Obecnie największa i najbardziej rozpoznawalna organizacja kulturystyczna na świecie. Co roku organizuje mistrzostwa świata w kulturystyce – World Amateur Bodybuilding Championships oraz IFBB Mr. Olympia. Jej członkiem jest również Polski Związek Kulturystki, Fitness i Trójboju Siłowego. Do tej pory IFBB dzieliło się na federację IFBB Amateur oraz IFBB Pro League zrzeszającą profesjonalnych zawodników federacji International Federation of Bodybuilding and Fitness. Aby uzyskać kartę sportowca IFBB Pro zawodnik musi wygrać jedne z najbardziej prestiżowych zawodów dla amatorów, takich jak NPC Mr USA, NPC Nationals lub Mistrzostwa Świata Amatorów – IFBB World Amateur Bodybuilding Championships.

Author: sportowekresy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *