Mistrzowski brąz tenisistek z Mickun

30 czerwca w Wilnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym wśród sportowców 2006 roku urodzenia i młodszych. W zawodach rywalizowało 8 najsilniejszych na Litwie drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców, w tym z rejonu wileńskiego.

Honoru rejonu wileńskiego broniły tenisistki z Mickun: Diana Tabunowa, Agnieszka Rackiewicz, Wiktoria Nainaitė i Miłana Skaiwa.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. Tenisistki z rejonu wileńskiego w drużynowych rywalizacjach pokonały drużynę z Kłajpedy (3:1) i Szyrwint (3:1), ale uległy drużynie z Poniewieża (1:3). W ćwierćfinale pokonały ekipę z Janiszek (3:0), uległy zaś drużynie z Wilna (0:3), tym samym zdobywając 3. miejsce na podium.

Ekipa chłopców z Mickun, w skład której weszli: Edwin Prystawko, Ernest Urbanowicz i Sebastian Stefanowicz w drużynowych zmaganiach pokonała drużynę z Szawel (3:0), z Janiszek (3:0) i z Poniewieża (3:2), zaś przegrała drużynie z Wilna (0:3). W ćwierćfinale chłopcy przegrali drużynie z Kowna (1:3) i z Solecznik (1:3), przez co zdobyli 4. miejsce.

Mark Wajtonis, szkoleniowiec tenisa stołowego
Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

źródło: L24.LT

Author: sportowekresy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *