Dobre wieści ze Lwowa

Pogoń Lwów tradydycjnie już nowy rok rozpoczęła od turnieju imienia Ernesta Justa. W rozgrywanej w lutym i marcu imprezie jak burza przeszła przez fazę grupową by dotrzeć do ćwiercfianłu. Wtedy plany Dumie Lwowa pokrzyżował koronawirus. Zawieszono bowiem wszelkie rozgrywki na Ukrainie.

Na rozegranie ćwierćfinału trzeba było czekać aż do końca lipca gdy Pogoń na wyjeździe uległa FC Mikołajów.

Pełna statystyka meczy turniejowych (i nie tylko) Pogoni w linku poniżej:

Statystyki Pogoni Lwów

Dokończenie turnieju imienia Ernesta Justa mogło oznaczać tylko jedno. Rozgrywki zostały w końcu wznowione i nalezy oczekiwać startu sezonu 2020.

4 sierpnia odbyło się w siedzibie Federacji Piłki Nożnej Lwowskiego Obwodu posiedzenie z udziałem prezesów drużyn Premier Ligi Lwowskiego Obwodu, na którym prezes FPNLO Oleksander Szewczenko zapoznał obecnych z propozycją formatu tegorocznych rozgrywek ligowych i pucharowych.

Dwanaście drużyn uczestników ligi zostało podzielonych na dwie grupy A i B. W tych grupach zostaną rozegrane mecze systemem lgowym mecz u siebie i rewanż na wyjeździe. Po ukończeniu rozgrywek grupowych najlepsze dwie drużyny z każdej grupy rozegrają kolejne mecze decydujące o pierwsze/czwarte miejsca w tabeli. Wyniki pozostałych drużyn zostaną wpisane do ogólnej tabeli. Start rozgrywek odbędzie się 9 sierpnia a zakończenie fazy grupowej 4 października 2020 r.

Po zatwierdzeniu formatu rozgrywek został wylosowany skład uczestników grup A i B. Lwowska Pogoń trafiła do grupy A

Author: sportowekresy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *